scio-logo-200x61-1-png

Učím s AI

AI tipy ze školní praxe

Inkluzivní vzdělávání: Jak moderní nástroje jako ChatGPT a Claude pomáhají učitelům s analýzou rizik a návrhy řešení pro žáky se speciálními potřebami?
Google a budoucnost AI: Co přináší nové nástroje? Na konferenci Google představila nové AI nástroje. Naučte se, jak je používat a jak mohou obohatit výuku!
Plyšák, který nám rozumí a mluví jako kamarád? Může předávat vědomosti. Ideální pro introverty nebo cesta do pekla? Brzy realita všedního dne.
Inkluzivní vzdělávání je v současné době stále tématem, které dokáže vzbuzovat vášně. Mnoho pedagogů přemýšlí nad tím, jak efektivně zapojit žáky se speciálními vzdělávacími potřebami do běžné výuky. Zatímco společnost klade stále větší důraz na rovný přístup ke vzdělávání, praxe často naráží na řadu překážek. Učitelé sice mohou mít připravené kvalitní výukové materiály a aktivity, ty však ne vždy musí být vhodné pro děti se SVP. V takových situacích můžou moderní technologie založené na umělé inteligenci (AI) představovat cenný a pomocný nástroj. Pokročilé chatovací aplikace jako ChatGPT nebo Claude jsou schopny na základě vstupních souborů a kladených dotazů analyzovat stávající materiály, identifikovat možná rizika a bariéry pro žáky se SVP a zároveň navrhnout vhodná řešení.
Deep fake je často vnímán negativně, ale může mít i pozitivní využití. Ve školství může o demokracii vyprávět Václav Havel a přiblížit tak žákům historické události.
Question Well vám umožní vytvářet kvízy rychleji než Harry Potter získává body pro Nebelvír. Využijte AI k tvorbě testů na míru a ušetřete čas při přípravě a hodnocení.
Generátor otázek Kahoot! s umělou inteligencí: Vytvořte bleskurychle kvízy přesně na míru vašim žákům. Nechte AI za vás připravit perfektní otázky.
Znáte dilema tvorby ŠVP a revize RVP? Přečtěte si, jak profesor Mishra a AI pomáhají strukturovat nezbytné znalosti pro 21. století a efektivně je rozvíjet ve výuce.
Mistra AI: Čerstvý vítr z Francie ve světě umělé inteligence. Nový chatbot zaujme snadnou dostupností, možností volby modelů i přijatelnou češtinou.
Využijte Excel pro správu dat ve výuce. Funkce "Vložení dat z obrázku" a "Dotazy v přirozeném jazyce" vám umožní rychle převádět a analyzovat data bez složitých vzorců.
Facebooková skupina Učím s AI se rozrůstá. Připojte se do ní také a pojďte s námi čerpat inspiraci, diskutovat nebo sdílet zajímavé tipy.
Neustále píšete a nemáte čas vše kontrolovat? Microsoft Editor, Grammarly a DeepL Write vám s tím pomohou! Zjistěte, která aplikace je nejlepší pro úpravu vašich textů.