top of page
Jak získat odpověď na jeden dotaz od více chatbotů současně 

Pokud čtete tento text, určitě jste už slyšeli o ChatGPT. Pokud ne, můžete nahlédnout sem. ChatGPT se stal pro mnohé z nás synonymem umělé inteligence. Ve skutečnosti ale existují i další LLM (Large Language Models - velké jazykové modely), které můžeme využívat. Pojďme si nyní ukázat jednoduchý způsob, jak jich můžete vyzkoušet několik najednou. 

 

Návod na: 

Na jeden dotaz (prompt) nám současně odpoví několik AI chatbotů. 

 

K čemu mi to bude: 

Vyzkoušíme si, co dokážou různé LLM. Můžeme si jejich výstupy porovnat a vybrat ten, který je pro nás nejvíce užitečný, případně snadněji kombinovat výstupy z několika chatbotů.  

 

Co budeme potřebovat: 

Webový prohlížeč (např. Chrome)

Připojení k internetu

20 minut času

Cena: 0 nebo 29 USD. 

 

Náročnost:

Jednoduché (cca 10 minut)

 

Postup: 

 

1. Otevřete si prohlížeč a v případě Chrome kliknete na tři tečky v pravém horním rohu

2. Vyberte “Navštívit internetový obchod Chrome” 

 

3. Napište do vyhledávacího okna v levém horním rohu ChatHub

 

4. Vyberte rozšíření s fialovým logem “ChatHub - All-in-one chatbot client”, a poté klikněte na “Přidat do Chromu”

5. Otevře se vám nastavení (Settings) rozšíření ChatHub, kde si můžete nastavit, které chatboty chcete použít a jejich parametry. Například u ChatGPT si můžete nastavit, zda chcete využívat primárně GPT-3.5 nebo GPT-4. Zde najdete popis rozdílů. Poměrně dobře funguje, když si zaškrtnete možnost WebApp Mode. Nebojte se experimentovat. Vše se pořád mění. 

Obdobně si můžete nastavit chatbota Claude od Anthropicu.

Poté klikněte na “Save” dole a je to!

6. Vlevo nahoře klikněte na “All-In-One” a můžete začít:

7. Ve verzi zdarma fungují jen dvě okna současně. Chcete-li čtyři nebo šest, připlatíte si jednorázově 29 USD. I při verzi zdarma se dá ale udělat dost práce. Jen při změně chatbota ho musíte přenastavit v levém horním rohu okna: 

8. Pokud se vám rozšíření ChatHub zalíbí a rozhodnete si zaplatit plnou verzi, můžete si moci kliknutím vlevo dole vybrat rozložení oken. 

9. A poté uvidíte před sebou třeba tuto obrazovku. Dole je řádek, kam můžete napsat svůj dotaz (prompt) a odpověď na něj se vám zobrazí ve 4 různých verzích v oknech nahoře. V srpnu 2023 se mi pro české prostředí jeví jako nejužitečnější ChatGPT, Claude, Bard a Bing. Jelikož se však AI neustále vyvíjí, je možné, že za půl roku bude užitečný jiný výběr chatbotů. 

10. Pokud jste dosud v prohlížeči s žádným chatbotem nepracovali, tedy tam nemáte účet, pak se mohou objevit podobné hlášky jako ty na obrázku: 

Nic se neděje. Hláška vás většinou navede, co máte udělat. Například v případě chatbota Claude2 od Anthropicu se může objevit hláška, že tento chatbot není v ČR zatím (srpen 2023) podporován. V našem návodu najdete informace, jak jej zpřístupnit.  

Když jsme zdárně prošli úskalími instalace a nastavení, můžeme si užívat chatu se čtyřmi chatboty najednou. Já jsem vyzkoušel i plnou verzi, a u mě to pak vypadá takto:

Některé chatboty vyžadují, abyste se předtím přihlásili k účtu či potvrdili, že jste člověk (CAPTCHA). V našem případě například BING vyžaduje, abychom se v prohlížeči nejdříve přihlásili. Pokud to uděláte a zadáte prompt znovu, vše již bude fungovat jak má. 

📢 Našli jste na stránce neaktuální informaci nebo vám něco chybí? Napište nám prosím na ucimsai@scio.cz

Web pravidelně aktualizujeme, ale držet krok s rychlostí vývoje AI není jednoduché, takže budeme rádi za případné podněty k opravě. Děkujeme :)

bottom of page