scio-logo-200x61-1-png

Učím s AI

Navážeme na téma z předchozího článku, v němž jsme se věnovali vytváření kvízu Kahoot! pomocí umělé inteligence.

Situace: Žáci se dožadují dalšího Kahootu. Slíbili jste jim ho, ale na jeho tvorbu vám nezbývá čas. Hotové Kahooty vám nevyhovují, tentokrát vám však paní ředitelka laskavě zakoupí prémiovou verzi. Jak na to?

 

Cena

💡 Generátor otázek Kahoot! AI podporuje následující typy otázek: výběr z odpovědí, pravda/nepravda, přiřazování odpovědí a otevřené úlohy.
💡 Generátor otázek nejlépe pracuje v angličtině, svou funkci však plní i v jiných jazycích.
💡 Generátor otázek dokáže zpracovat soubory PDF o rozsahu přibližně 58 stránek či 117 tisíc znaků.

 

Vytváření otázek na základě tématu

Jak to funguje?

Vy i vaši žáci můžete vyhledávat libovolné téma přímo v aplikaci Kahoot!. Generativní umělá inteligence automaticky vytvoří otázky odpovídající zvolenému tématu. Pro vytvoření kvízu stačí kliknout na tlačítko „Vytvořit“, vybrat generátor otázek, zadat požadované téma a zvolit otázky, které nejlépe vyhovují vaší lekci.

 1. Otevřete aplikaci Kahoot!
 2. Klikněte na ikonu Create Kahoot.
 1. Vyberte možnost “Question Generator Generate question based on a topic”.
 1. Napište téma vašeho kvízu a klikněte na ikonu Continue. My jsme zvolili téma „Dělení buňky“. Téma by mělo být stručné a výstižné (limit znaků je 30
 1. Projděte si otázky a kliknutím na tlačítko Add vložte vybrané otázky do svého kvízu. Pokud nejste spokojeni s vygenerovanými otázkami, klikněte na tlačítko Refresh pro získání nové sady otázek.
 1. V případě potřeby otázky upravte tak, aby odpovídaly terminologii, kterou používáte ve třídě. Během okamžiku tak budete mít připravený Kahoot!, který můžete hrát se svými studenty.
 2. Nezapomeňte si hru uložit.

 

Vytvářejte otázky ze souboru PDF

Jak to funguje?

 1. Otevřete aplikaci Kahoot!
 2. Klikněte na ikonu Create Kahoot.
 1. Vyberte možnost “Question Generator Generate question based on a PDF file”.
 1. Vyberte soubor ze svého zařízení pomocí tlačítka Upload file nebo ho přetáhněte přímo z místa uložení na vašem zařízení. Generátor otázek využije pouze informace obsažené v tomto souboru.
 2. Vyberte stránky, z nichž chcete vygenerovat kvíz. Můžete označit jen několik stránek nebo všechny a kliknout na Continue.
 1. Projděte si otázky a kliknutím na tlačítko Add vložte vybrané otázky do svého kvízu. Pokud nejste spokojeni s vygenerovanými otázkami, klikněte na tlačítko Refresh pro získání nové sady otázek.
 1. V případě potřeby otázky upravte tak, aby odpovídaly terminologii, kterou používáte ve třídě. Během okamžiku tak budete mít připravený Kahoot!, který můžete hrát se svými studenty!
 2. Nezapomeňte si hru uložit.

 

A je to! Neváhejte vyzkoušet možnosti, které umělá inteligence nabízí, a obohaťte své hodiny zajímavými kvízy. Věřím, že tvorba vlastních testů bude pro vás i vaše žáky zábavná a přinese do výuky něco nového. Pokud vás zajímají další aplikace umělé inteligence ve vzdělávání, na našem webu Učím s AI najdete užitečné návody a tipy, jak zpestřit výuku.

 

Autorka textu: Kristína Júlia Jarinová