scio-logo-200x61-1-png

Učím s AI

Využití umělé inteligence při výuce

Učím s AI

Na webu Učím s AI najdete řadu praktických tipů a návodů, jak vužívat umělou inteligenci ve výuce a přípravě na niPojďte spolu s námi odhalovat potenciál umělé inteligence ve vzdělávání na základních a středních školách.

Tipy.

Každý týden nový tip z praxe na využití AI ve výuce. Dozvíte se, co se učitelům osvědčilo, co je baví i kde narazili.

Inkluzivní vzdělávání: Jak moderní nástroje jako ChatGPT a Claude pomáhají učitelům s analýzou rizik a návrhy řešení pro žáky se speciálními potřebami?
Google a budoucnost AI: Co přináší nové nástroje? Na konferenci Google představila nové AI nástroje. Naučte se, jak je používat a jak mohou obohatit výuku!
Plyšák, který nám rozumí a mluví jako kamarád? Může předávat vědomosti. Ideální pro introverty nebo cesta do pekla? Brzy realita všedního dne.
Inkluzivní vzdělávání je v současné době stále tématem, které dokáže vzbuzovat vášně. Mnoho pedagogů přemýšlí nad tím, jak efektivně zapojit žáky se speciálními vzdělávacími potřebami do běžné výuky. Zatímco společnost klade stále větší důraz na rovný přístup ke vzdělávání, praxe často naráží na řadu překážek. Učitelé sice mohou mít připravené kvalitní výukové materiály a aktivity, ty však ne vždy musí být vhodné pro děti se SVP. V takových situacích můžou moderní technologie založené na umělé inteligenci (AI) představovat cenný a pomocný nástroj. Pokročilé chatovací aplikace jako ChatGPT nebo Claude jsou schopny na základě vstupních souborů a kladených dotazů analyzovat stávající materiály, identifikovat možná rizika a bariéry pro žáky se SVP a zároveň navrhnout vhodná řešení.

Sciobot

Generátor přípravy pro učitele na jakoukoliv hodinu.

Stačí zadat téma a třídu. ScioBot navrhne cíle a vytvoří kompletní přípravu včetně aktivit pro žáky. Hotovou přípravu si můžete upravit podle svých potřeb, stáhnout a vytisknout.

Návody.

V návodech najdete přehledné postupy, jak s AI aplikacemi pracovat krok za krokem. 

Hledáte-li uživatelsky přívětivý, intuitivní generátor obrázků, který zároveň uspokojí i náročného kreativce s jasnou představou o výsledku, pak rozhodně vyzkoušejte Leonardo.ai!
Jak získat přístup ke Claude 2 - nejvyspělejší verzi méně využívaného, ale velmi užitečného chatbotu. Naučte se obejít územní omezení a využijte jeho schopnosti.
Stejný prompt můžete zadat najednou čtyřem chatbotům a porovnat, která odpověď je pro vás nejužitečnější. Stačí pár jednoduchých kroků a můžete začít zkoumat.
Vyberte si nejlepšího chatbota pro vaše potřeby! Porovnáváme ChatGPT, Bing Chat, Google Bard a Claude 2. Objevte, jak efektivně analyzovat data a generovat obsah.

Zůstaňte s námi v kontaktu

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru.

Udělujete souhlas s tím, aby Vám společnosti www.scio.cz, s.r.o., IČ: 27156125, se sídlem Pobřežní 34, Praha 8) v souladu se zákonem č. 480/2004 Sb., o některých službách informační společnosti, zasílala své newslettery (obchodní sdělení) týkající se tematiky umělé inteligence v oblasti vzdělávání, případně svých dalších souvisejících produktů či služeb. Svůj souhlas udělujete na dobu 5 let a můžete jej kdykoliv odvolat na této webové stránce. Další informace naleznete zde.

Blog.

Přečtěte si články o etice AI, rozhovory s experty i zamyšlení nad dopady technologií na vzdělávání.

Proč nás ChatGPT frustruje? Odhalujeme tajemství komunikace s umělou inteligencí a co to říká o nás lidech. Zjistěte, jaká očekávání máme a proč chatboti selhávají.
Povídka o robotickém soudci, která vyvolává otázky o využití umělé inteligence ve školách. Jaký je vliv AI na výuku a pohodlí učitelů?
Vítejte ve světě umělé inteligence, která generuje texty jako Hemingway na steroidech! Ale má to ještě smysl, když umělá inteligence nahrazuje lidskou tvorbu obsahu?
Už jste to slyšeli? Na internet unikl tajný rozhovor zakladatele Scioškol o jejich dalším směřování. Neuvěříte svým uším!